6 Kreuzer
Auktion 153, Los 869
Hessen-Darmstadt, Ludwig II. 1830-1848
6 Kreuzer 1844. Jaeger 46, AKS 109. In US Plastic-Holder NGC MS66.
Schöne Patina. Stempelglanz
Schöne Patina. Stempelglanz