6 Kreuzer
Auktion 153, Los 864
Hessen-Darmstadt, Ludwig II. 1830-1848
6 Kreuzer 1838. Jaeger 36, AKS 108. In US Plastic-Holder NGC MS66+.
Prachtexemplar. Schöne Patina. Stempelglanz