Auktion 153, Los 1304
Haus Habsburg, Rudolf II. 1576-1612
Taler 1603, Hall. Moser/Tursky 375, Voglhuber 96 III, Davenport 3005. In US Plastic-Holder PCGS MS63. TOP POP.
Schöne Patina. Fast Stempelglanz