$Abbildung zu Los 1304$

 Auktion 153, Los 1304

Haus Habsburg, Rudolf II. 1576-1612

Taler 1603, Hall. Moser/Tursky 375, Voglhuber 96 III, Davenport 3005. In US Plastic-Holder PCGS MS63. TOP POP.

Schöne Patina. Fast Stempelglanz