Auktion 123, Los 976
Brandenburg-Preußen, Friedrich II. 1740-1786
Taler 1786 A, Berlin. Olding 70, v. Schrötter 472, Davenport 2590.
Schöne Patina. Sehr schön
Schöne Patina. Sehr schön