Ausbeutetaler
Auktion 114, Los 620
Anhalt-Bernburg, Alexander Carl 1834-1863
Ausbeutetaler 1862 A. Jaeger 73, Thun 6, AKS 17, Kahnt 6. In US Plastic-Holder PCGS MS63.
Schöne Patina. Fast Stempelglanz