$Abbildung zu Los 394$
 50 Cents

 Auktion 151, Los 394

Sri Lanka (Ceylon), George VI. 1936-1952

50 Cents 1942. K.M. 114. In US Plastic-Holder PCGS MS65.

Schöne Patina. Fast Stempelglanz