Auktion 146, Los 831
Brandenburg-Preußen, Friedrich Wilhelm II. 1786-1797
Taler 1789 A, Berlin. Jaeger 23, v. Schrötter 27, Davenport 2597, Olding 1.
Schöne Patina. Sehr schön
Schöne Patina. Sehr schön