Auktion 146, Los 824
Brandenburg-Preußen, Friedrich II. 1740-1786
Taler 1785 E, Königsberg. Olding 111, Davenport 2590. In US Plastic-Holder NGC AU55.
Schöne Patina. Vorzüglich
Schöne Patina. Vorzüglich