1/4 Taler
Auktion 145, Los 1384
Haus Habsburg, Karl VI. 1711-1740
1/4 Taler 1740, Hall. Herinek 588. In US Plastic-Holder NGC AU55.
Schöne Patina. Vorzüglich
Schöne Patina. Vorzüglich