Auktion 144, Los 1841
Mecklenburg-Strelitz, Friedrich Wilhelm 1860-1904
Taler 1870 A. Jaeger 120, Thun 217, AKS 71. In US Plastic-Holder NGC MS63.
Schöne Patina. Fast Stempelglanz