10 Groszy
Auktion 144, Los 1254
Polen, Nikolaus I. von Russland 1825-1855
10 Groszy 1831 KG. K.M. 121, Gumowski 2535. In US Plastic-Holder PCGS MS64.
Schöne Patina. Fast Stempelglanz