5 Mark
Auktion 139, Los 1184
Sachsen, Friedrich August III. 1904-1918
5 Mark 1909. Uni Leipzig. Jaeger 139. In US Plastic-Holder PCGS MS66.
Schöne Patina. Fast Stempelglanz / Stempelglanz