Auktion 117, Los 1216
Haus Habsburg, Karl VI. 1711-1740
Taler 1738, Wien. Herinek 315, Davenport 1038. In US Plastic-Holder PCGS AU50.
Schöne Patina. Vorzüglich
Schöne Patina. Vorzüglich