Doppelgulden
Auktion 111, Los 1234
Württemberg, Wilhelm I. 1816-1864
Doppelgulden 1846. Jaeger 72, AKS 76. In US Plastic-Holder PCGS MS63.
Schöne Patina. Fast Stempelglanz